Toto fórum podporuje Tapatalk
Toto fórum je zde proto aby jste si navzájem pomáhali a radili a né aby jste se navzájem uráželi.Vyvarujte se takového jednání.
Upozornění ! Na tomto fóru se nesbírají žádné statistiky a údaje o uživatelích.
 ! Zpráva od: admin
Skylink caid 0624 CZ+SK
Tak všechny programy pro region SK -CZ již stabilizovány a pracují normálně
canal+ sport cz-sk,Markíza krimi HD a další již pracují bez problému
Upozornění Skylink caid 0D96 bude vypnut přejděte na caid 0624 pokud máte někde na satelitní přijímači propsán
tento caid 0D96 odstraňte ho a načte se Vám caid 0624

Problém resharing

Uživatelský avatar
admin
Administrátor fóra
Příspěvky: 79
Registrován: 8 březen, 2015, 15:09
Stav: Offline

Problém resharing

Příspěvek od admin » 28 březen, 2015, 09:31

Zde cituji jednoho uživatele který má následující problém

Snad to někomu pomůže.

Bydlím ve dvojdomku se sousedem a mám i svoje
připojení na internet. Ale svoji linku na arivě 203 jsem připojil přes wifi souseda, neboť má silnější signál
a wifi má nezaheslované – volné a já mám v tomto místě domu špatný signál na
wifi. Vše jede a jelo bez jakýchkoliv problémů na jeho internet do doby, než získal linku i on. V době kdy on má
na svojí arivě 203 spuštěnu svoji linku a nějaký program a já se se svojí linkou chci připojit přes jeho
volnou nezaheslovanou wifi síť, tak to jeho linku blokne jako nepovolené reshare a moje ariva 203 s mojí linkou jede
nerušeně dál přes jeho internet.

Uživatelský avatar
oneeeee
Příspěvky: 674
Registrován: 10 březen, 2015, 17:46
Bydliště: martin
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Problém resharing

Příspěvek od oneeeee » 28 březen, 2015, 09:48

podobný problém som mal aj ja. ja som mal vu plus a aj syn chcel do izby sat.prijímač inetbox hd. akonáhle sa zapojil mne to začalo mrznuť. problém bol - jedna ip adresa. riešenie bolo zúfalé, nakoniec som to vyriešil ešte jedným routerom. syn do svojho routra dopísal dynamickú ip adresu. raz za nejakých 5 hodín to seklo na 1 sekundu a išlo to ďalej.
satelitné prijímače su vždy pripojené na kábel. wifina robí v tomto prípade problémy.
wi fi robí problémy aj aké je počasie. či už sneží , prší alebo je hmla. a ping je vtedy aj viac ako 1 sekunda.
najprv treba satelitné prijímače prepojiť káblom,alebo mať svoje vlastné pripojenie.
a ak ju nemá zaheslovanú tak tam sa može pripojiť aj niekto iný a ak pustí youtube tak to padá. aj rýchlosť internetu je dôležitá.
Mám rýchlosť 30/5 mb/s .za jeden deň stiahnem z torrentov aj 30 gb a všetko je bezproblémové. internet sa používa aj na niečo iné ako sú satelitné prijímače. neudal rýchlosť internetu a ping.
Naposledy upravil(a) oneeeee dne 28 březen, 2015, 10:03, celkem upraveno 2 x.
ešte žijem . vuplus duo4K , vti aj bh .

Uživatelský avatar
fanwader
Příspěvky: 882
Registrován: 10 březen, 2015, 07:03
Bydliště: SK/CZ
Stav: Offline

Re: Problém resharing

Příspěvek od fanwader » 28 březen, 2015, 09:55

Trocha sem to nepochopil :shock: každý ze sousedu ma svojí linku iný login/pass? nebo se pokoušejí o reshare 1 linky , v tom pripade doporučuji nejdrív skusit reshare karty pokud pojede - problém bude nekde jinde /možna maji stejnou ip adresu /nekdy pomuže zmenit položku mac adresy /skusit zapnout dhcp a restartovat router ať pridelí každému stb svoji adresu - resharuji svoji NC+kartu pres wifi asi na 30 metru /žádný problem /reshare linek nepoužívám ...
Linux mipsel Parabola AL Emme Esse/LNB Inverto black/Motor
OSCam r11523 lb2 / OSCAM r11715 Icam

Uživatelský avatar
admin
Administrátor fóra
Příspěvky: 79
Registrován: 8 březen, 2015, 15:09
Stav: Offline

Re: Problém resharing

Příspěvek od admin » 28 březen, 2015, 10:04

Já spíše typuji že to bude problém domácího routru jelikož ty lacinější routry mají své mouchy.Používám domácí wifi 2x vu+ 1 x amiko a žádný problém všechny dostávají ip přes dhcp

Uživatelský avatar
oneeeee
Příspěvky: 674
Registrován: 10 březen, 2015, 17:46
Bydliště: martin
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Problém resharing

Příspěvek od oneeeee » 28 březen, 2015, 10:09

ešte som zabudol napísať cez aký emulátor idú. či cez cccam ,mgcamd alebo niečo iné.
pýtam sa preto , lebo momentálne používam mgcamd, nakolko solo2 má dva tunery. ak zapnem pip,je to bezproblémové. aj pri výmene . ak idem na cccam a zapnem pip musím počkať asi 20 sekund ,kým sa mi v druhom okne ukáže druhý program.. po výmene obrazov tak isto.
ešte žijem . vuplus duo4K , vti aj bh .

Uživatelský avatar
fanwader
Příspěvky: 882
Registrován: 10 březen, 2015, 07:03
Bydliště: SK/CZ
Stav: Offline

Re: Problém resharing

Příspěvek od fanwader » 28 březen, 2015, 10:10

I lacnejši routry se dají vyladit do dokonalosti /zvyšit vykon WIFI/zablokovat neznámé mac adresy/použit DNS 8.8.8.8 / chce to je trocha odvahy v nejhorším pripade pokud se neco blbe nastaví použit tlačidlo restart na tovarenské nastavení vzadu v routru .
Linux mipsel Parabola AL Emme Esse/LNB Inverto black/Motor
OSCam r11523 lb2 / OSCAM r11715 Icam

Uživatelský avatar
oneeeee
Příspěvky: 674
Registrován: 10 březen, 2015, 17:46
Bydliště: martin
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Problém resharing

Příspěvek od oneeeee » 28 březen, 2015, 10:15

ak myslíš na reset routera moc to nepomáha. reset asi slúži ako odpojenie od siete. stáva sa dosť často ,že mi poklesne rýchlosť na 18 mb/s. po resetovaní to ide rýchlejšie.
ešte žijem . vuplus duo4K , vti aj bh .

Uživatelský avatar
admin
Administrátor fóra
Příspěvky: 79
Registrován: 8 březen, 2015, 15:09
Stav: Offline

Re: Problém resharing

Příspěvek od admin » 28 březen, 2015, 10:25

Nejpoužívanější značka TP-link je zrovna největší sra..ka.Tam nepomůže nic jen popelnice. :D

Uživatelský avatar
fanwader
Příspěvky: 882
Registrován: 10 březen, 2015, 07:03
Bydliště: SK/CZ
Stav: Offline

Re: Problém resharing

Příspěvek od fanwader » 28 březen, 2015, 10:31

Pri resetu routru ,to sem myslel priteli se vše nastavi do továrenskeho nastaveni vše je vymázano ,login/pass/wiffi/dns/ rychlost mám jen 5mb/s- pripojeni kable pres tlf pripojku vše stabilní ,není duležitá rychlost pri zdílení nebo share ale stabilita pripojení / samozrejmne pri iptv vetši rychlost neuškodi -napr, sky italia hd iptv si stahuje kolem 600kb/s -nevíme ani o jaky server se pokoušeji o reshare ? :? TP link je opravdu shit /už i muj d-link 2641r je peknej odpad ale nejak sem ho vyladíl . asi to chce investovat do mikrotik 8-)
Linux mipsel Parabola AL Emme Esse/LNB Inverto black/Motor
OSCam r11523 lb2 / OSCAM r11715 Icam

Uživatelský avatar
admin
Administrátor fóra
Příspěvky: 79
Registrován: 8 březen, 2015, 15:09
Stav: Offline

Re: Problém resharing

Příspěvek od admin » 28 březen, 2015, 10:39

Mikrotik není dobrá volba pro běžné uživatele ale aspoň vyšší řada tp-link .Ty nejlacinější mají veliký problémy s propustností a stabilitou a to mi jich prošlo rukuma hodně

Odpovědět

Zpět na „Návody“