Toto fórum podporuje Tapatalk
Toto fórum je zde proto aby jste si navzájem pomáhali a radili a né aby jste se navzájem uráželi.Vyvarujte se takového jednání.
Upozornění ! Na tomto fóru se nesbírají žádné statistiky a údaje o uživatelích.
 ! Zpráva od: admin
Skylink caid 0624 CZ+SK
Tak všechny programy pro region SK -CZ již stabilizovány a pracují normálně
canal+ sport cz-sk,Markíza krimi HD a další již pracují bez problému
Upozornění Skylink caid 0D96 bude vypnut přejděte na caid 0624 pokud máte někde na satelitní přijímači propsán
tento caid 0D96 odstraňte ho a načte se Vám caid 0624

CCCAM 2.3 share ven

Uživatelský avatar
nokilnokil
Příspěvky: 47
Registrován: 25 duben, 2015, 10:22
Stav: Offline

Re: CCCAM 2.3 share ven

Příspěvek od nokilnokil » 24 březen, 2016, 07:17

czrossi píše:Ja se s tim take peru a nedaří se mi dostat zvenčí na ip boxu...provider mi otevrel port na ip přijímače ale pořád mi to pise port zavřeny...myslím ale že mám chybu v nastavení routeru...Mám staršího ASUSE WL500GP v2 ale vubec routerum nerozumim,kdyby nekdo věděl jak ho spravně nastavit byl bych vděčný...klidně teamviewer nebo skype díky moc
Zdravím,
snad ti pomuže toto. Tvůj router nezám, ale tynemůžež mít otevřený port na ip adresu boxu. Otevřený port musíš mít na svůj router a následně z routeru přesměruješ na ip boxu (port forwarnig). Vše je popsáno výše.
Nastavení tvého routeru najdeš třeba zde https://translate.google.cz/translate?h ... rev=search je to přeložené googlem a vše má i obrázky s popisem - dost dobře a polopaticky. Originální stránka je http://www.pcwintech.com/port-forwardin ... s-firmware.
Ty pouze zadej do příslušných kolonek port ( čislo portu , který mi otevřel provider ), ip boxu , opět stejné číslo portu, a protokol - potvrdit a jedeš.


Příklad jak vše nastavit v CCcamu je opět výše. A ověření ip adresy rovněž. Jako první si zjisti svou ip adresu a na té si nech otevřít port a potom postupuj dle návodu. Otázka nastavení routeru i pro laika cca 10 minut.
Naposledy upravil(a) nokilnokil dne 24 březen, 2016, 08:59, celkem upraveno 1 x.
Zgemma H5, Zgemma-Star H2, OsCam (svn11359-r0.3), OpenPLi4
"Nothing is perfect"

czrossi
Příspěvky: 9
Registrován: 3 únor, 2016, 15:38
Stav: Offline

Re: CCCAM 2.3 share ven

Příspěvek od czrossi » 24 březen, 2016, 08:58

Problém je že ten router je s uplně jinym firmware viz.obr.

...a k tomu směrování mi provider sdelil že mi otevrel přímo port 12000 na sat box,abych se na něho mohl dostat z venčí.... neptal se na ip routeru ale přímo na ip domacího zařízení na které chci ten port povolit ..
Naposledy upravil(a) czrossi dne 31 březen, 2016, 10:29, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
nokilnokil
Příspěvky: 47
Registrován: 25 duben, 2015, 10:22
Stav: Offline

Re: CCCAM 2.3 share ven

Příspěvek od nokilnokil » 24 březen, 2016, 09:18

czrossi píše:Problém je že ten router je s uplně jinym firmware viz.obr.

http://forum.czsk.tv/download/file.php?id=2016
...a k tomu směrování mi provider sdelil že mi otevrel přímo port 12000 na sat box,abych se na něho mohl dostat z venčí.... neptal se na ip routeru ale přímo na ip domacího zařízení na které chci ten port povolit ..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
obr.2 je zařízení providera na které se dostanu po zadání 192.168.1.1
což si myslím že je asi nějaký jeho router??
http://forum.czsk.tv/download/file.php?id=2017

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ještě mohu ten svuj routr nastavit do tovarniho (vychoziho) nastavení tam je potom volba Port Forwarding ale v tom vychozim nastavení ho nedokážu zprovoznit píše něco s kolizí ip a nedostanu se na net...tudíž bych potřeboval vůbec jako první správně rozchodit router (nevím jestli mám dávat dynamickou ip nebo statickou když statickou tak jakou tam vyplnit ipečku,jestli mam povolovat DHCP nebo ne...) prostě jsem na to lama. Jinak kabeláží mam zapojeny v routeru jen stolní pc a dva sat.boxy...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ani nevím jaký mám zvolit režim provozu pro správnou funkci vzhledem pro připojování z venčí obr.3
http://forum.czsk.tv/download/file.php?id=2018

OK, klikni ve win na ikonu připojení , otevři síťové připojení , pak dáš vlastnosti, a uvidíš různé ip adresy.
První bude ip tvého pc, ale tebe zajímá - výchozí brana v IPv4 - tuto ip adresu zadej do okna (ip adresa routeru) , tím by jsi se měl dostat do routru.
Potom zkus otevřít pokročilé nastavení zda tam není port forwarding.
A pokud ti provider otevřel port přímo na box je divné. Takto to nemůže fungovat. Jedině kdyby jsi měl veřejnou ip adresu, ale to potom nepotřebuješ, aby ti provider otevíral port...
Zkus adresu na kontrolu ip adresy http://whois.smartweb.cz/moje-ip-adresa/ pokud bude shodná s tím co ti ukáže sítové připojení maš veřejnou ip, pokud je jiná musíš si to nastavit v routeru.

Ještě poslední dotaz. Píšeš , že máš zapojené dva boxy , to znamená, že chceš sdílet pouze v domácí síti ? Jestli ano, tak je nastevení ještě jednoduší.
Zgemma H5, Zgemma-Star H2, OsCam (svn11359-r0.3), OpenPLi4
"Nothing is perfect"

czrossi
Příspěvky: 9
Registrován: 3 únor, 2016, 15:38
Stav: Offline

Re: CCCAM 2.3 share ven

Příspěvek od czrossi » 24 březen, 2016, 09:54

Doma mi sdílení na oba boxy funguje to jsem si nastavil,ale chtěl jsem aby se na muj sat.box dalo dostat z venku...

petersk
Příspěvky: 229
Registrován: 17 březen, 2015, 17:13
Stav: Offline

Re: CCCAM 2.3 share ven

Příspěvek od petersk » 24 březen, 2016, 12:07

czrossi: Tvoj router asi nepodporuje port forwarding
nokilnokil: chcem sa len spýtať, že prečo Ti otvoril Tvoj provider nejaký port, pre koho, pre čo? Podľa Teba? Tvoju IP adresu na verejnú si zmení provider u seba a nie u Teba.
Formuler F1, Xminisolo3, Xpeed LX1, OpenATV 6.0

Uživatelský avatar
nokilnokil
Příspěvky: 47
Registrován: 25 duben, 2015, 10:22
Stav: Offline

Re: CCCAM 2.3 share ven

Příspěvek od nokilnokil » 24 březen, 2016, 12:25

petersk píše: nokilnokil: chcem sa len spýtať, že prečo Ti otvoril Tvoj provider nejaký port, pre koho, pre čo? Podľa Teba? Tvoju IP adresu na verejnú si zmení provider u seba a nie u Teba.
Nerozumím dobře tvému dotazu ?! Já jsem nic takového nepsal ohledně změny IP adresy na veřejnou.
A pokud já nemám veřejnou adresu tak pouze požádám providera aby otevřel port pro mne na ip adrese která je jeho veřejná.
Zgemma H5, Zgemma-Star H2, OsCam (svn11359-r0.3), OpenPLi4
"Nothing is perfect"

petersk
Příspěvky: 229
Registrován: 17 březen, 2015, 17:13
Stav: Offline

Re: CCCAM 2.3 share ven

Příspěvek od petersk » 24 březen, 2016, 12:53

Neviem či sa chápeme, ale ja zas nechápem o akom porte hovoríš? Len na vysvetlenie 192.168.1.xxx nie je Tvoja IP adresa, ale to sú IP adresy v domácej sieti. Ty máš pridelenú inú IP adresu vonkajšiu a neviem prečo by otváral provider smerom k sebe nejaký port? Pozri sa do routru, či tam je nejaký port pri Tvojej IP adrese.
Formuler F1, Xminisolo3, Xpeed LX1, OpenATV 6.0

Uživatelský avatar
nokilnokil
Příspěvky: 47
Registrován: 25 duben, 2015, 10:22
Stav: Offline

Re: CCCAM 2.3 share ven

Příspěvek od nokilnokil » 24 březen, 2016, 13:57

petersk píše:Neviem či sa chápeme, ale ja zas nechápem o akom porte hovoríš? Len na vysvetlenie 192.168.1.xxx nie je Tvoja IP adresa, ale to sú IP adresy v domácej sieti. Ty máš pridelenú inú IP adresu vonkajšiu a neviem prečo by otváral provider smerom k sebe nejaký port? Pozri sa do routru, či tam je nejaký port pri Tvojej IP adrese.
Ale já toto vůbec neřeším. U mne je to již vyřešené (zřejmě jsi nečetl celé vlákno ) podívej se sem http://forum.czsk.tv/viewtopic.php?f=33&t=461&start=10
myslí , že je tam problematika ohledně veřejné a neveřejné adresy dostatečně vysvětlena i s příkladem.
Já se pouze snažím pomoci radou jak na to jinému uživateli, který v tom trochu tápe a má neveřejnou adresu.
Zgemma H5, Zgemma-Star H2, OsCam (svn11359-r0.3), OpenPLi4
"Nothing is perfect"

petersk
Příspěvky: 229
Registrován: 17 březen, 2015, 17:13
Stav: Offline

Re: CCCAM 2.3 share ven

Příspěvek od petersk » 24 březen, 2016, 14:05

Veď jasné, popísal si mu to dostatočne zrozumiteľne. Len som chcel tomu dodať, že on si musí v routri nadefinovať port, cez ktorý povoluje prístup cez verejnú IP adresu do svojho boxu.
Formuler F1, Xminisolo3, Xpeed LX1, OpenATV 6.0

Uživatelský avatar
nokilnokil
Příspěvky: 47
Registrován: 25 duben, 2015, 10:22
Stav: Offline

Re: CCCAM 2.3 share ven

Příspěvek od nokilnokil » 24 březen, 2016, 14:29

petersk píše:Veď jasné, popísal si mu to dostatočne zrozumiteľne. Len som chcel tomu dodať, že on si musí v routri nadefinovať port, cez ktorý povoluje prístup cez verejnú IP adresu do svojho boxu.
Přesně tak, já s ním nyní řeším přes SZ povolení portu, neboť jeho provider mu to chce otevřít přimo v boxu což je dle mne nesmysl.
Zgemma H5, Zgemma-Star H2, OsCam (svn11359-r0.3), OpenPLi4
"Nothing is perfect"

Odpovědět

Zpět na „CCcam“