Toto fórum podporuje Tapatalk
Toto fórum je zde proto aby jste si navzájem pomáhali a radili a né aby jste se navzájem uráželi.Vyvarujte se takového jednání.
Upozornění ! Na tomto fóru se nesbírají žádné statistiky a údaje o uživatelích.
 ! Zpráva od: admin
Skylink caid 0624 CZ+SK
Tak všechny programy pro region SK -CZ již stabilizovány a pracují normálně
canal+ sport cz-sk,Markíza krimi HD a další již pracují bez problému
Upozornění Skylink caid 0D96 bude vypnut přejděte na caid 0624 pokud máte někde na satelitní přijímači propsán
tento caid 0D96 odstraňte ho a načte se Vám caid 0624

Oscam na Oscam

Moderátor: skyndas

Uživatelský avatar
peso007
Příspěvky: 116
Registrován: 11 březen, 2015, 08:25
Stav: Offline

Re: Oscam na Oscam

Příspěvek od peso007 » 4 březen, 2016, 22:16

Myslim že ano.Skus otestovat so susedom.

citat:

/Ak by si to chcel zdieľať kamarátovi , ktorý je niekde mimo tvojej siete, musíš vo svojom routri nastaviť NAT prekladanie portou. Ak ale máš dynamickú adresu napr. od T-comu, tak sa musíš zaregistrovať na nejakom ddns serveri, potom kamoš nezadáva IP adresu , ale meno, ktoré si si vytvoril na ddns službe./
Obrázek Obrázek Obrázek
T90 - 10x LNB Quad 39E-5W

Uživatelský avatar
nokilnokil
Příspěvky: 47
Registrován: 25 duben, 2015, 10:22
Stav: Offline

Re: Oscam na Oscam

Příspěvek od nokilnokil » 6 březen, 2016, 10:15

peso007 píše:Myslim že ano.Skus otestovat so susedom.

citat:

/Ak by si to chcel zdieľať kamarátovi , ktorý je niekde mimo tvojej siete, musíš vo svojom routri nastaviť NAT prekladanie portou. Ak ale máš dynamickú adresu napr. od T-comu, tak sa musíš zaregistrovať na nejakom ddns serveri, potom kamoš nezadáva IP adresu , ale meno, ktoré si si vytvoril na ddns službe./
Tak ven to nefunguje, mám vše potřebné - otevřený port, ip adresu v ddns.net a nic.
Časy jsou příšerné . příkládám print screen.
Pokud u klienta venku použiji CCcam tak to jede, ale Oscam ne.
Nějaká rada ?
Podotýkám, že bych chtěl u klienta venku Oscam.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zgemma H5, Zgemma-Star H2, OsCam (svn11359-r0.3), OpenPLi4
"Nothing is perfect"

Fliacik
Příspěvky: 56
Registrován: 6 únor, 2016, 20:28
Bydliště: Slovač
Stav: Offline

Re: Oscam na Oscam

Příspěvek od Fliacik » 18 březen, 2016, 13:11

Edited
Naposledy upravil(a) Fliacik dne 18 červenec, 2017, 17:12, celkem upraveno 1 x.
VU+ zero,AB Cryptobox 3x,Openbox S1,Openbox S2 HD-mini,Golden Interstar LX2

Uživatelský avatar
nokilnokil
Příspěvky: 47
Registrován: 25 duben, 2015, 10:22
Stav: Offline

Re: Oscam na Oscam

Příspěvek od nokilnokil » 18 březen, 2016, 14:13

Fliacik píše:Ked tak citam tuto temu neda mi nespytat sa aj ked je to offtopic.

Vsimol som si ze dost ludi sa zacina hrat na "CZ/SK.tv" a posielaju ecmka po nete hala-bala.
To sa nikto neboji ze im jedneho dna zaklope niekto od niekal a udeli im pokutu ?
Jasne viem ze je to asi klise ale ja osobne by som sa asi trochu bal poskitovat ecm von tretej strane.
Na Slovensku na to este ako tak prdia v cechach mi to uz pride horsie.
Nevyznam sa do tejto problematiky no trochu sa vyznam do IT a viem ze pre providera nieje problem z paketov rozpoznat o aku informaciu sa jedna.
Vynimkou sa samozrejme rozne sifrovane VPN pripadne SSL a pod ale pokial sa niekto trapi a ledva nastavi oscam neverim ze vie co je to "https" :mrgreen:

To víš, nejsem dokonalý jako ty :shock: . Stejně si myslím , že zvládám nastavení oscamu lépe než ty, viz tvoje dotazy v jiném topiku. Ale jak mám uvedeno v podpisu , "Nic není dokonalé" .
Pokud nevíš řádně poradit tak raději nic nepiš - v podstatě spamuješ. :!:
A pokud chceš můžeš si založit vlastní topik a tam probírat kdo ví co je nebo není "https". :oops:
Zgemma H5, Zgemma-Star H2, OsCam (svn11359-r0.3), OpenPLi4
"Nothing is perfect"

petersk
Příspěvky: 229
Registrován: 17 březen, 2015, 17:13
Stav: Offline

Re: Oscam na Oscam

Příspěvek od petersk » 18 březen, 2016, 16:13

A prečo vonkajší klient používa v oscame camd35 protokol a nie cccam protokol /reader/? A keď už používa camd35, máš ho nakonfigurovaný u seba? Otvorený port a pod? Pod cccam-om mu preto funguje, lebo u seba máš nakonfigurovaný cccam v oscame a camd35 nie.
A keď si spomínal, že cccam-om mu to ide, tak predpokladám, že v routri máš nastavené port forwarding a máš verejnú IP adresu, lebo pokial som ja ju nemal u providera zriadenú tak mi to nešlo cez VPN službu.
Formuler F1, Xminisolo3, Xpeed LX1, OpenATV 6.0

Uživatelský avatar
nokilnokil
Příspěvky: 47
Registrován: 25 duben, 2015, 10:22
Stav: Offline

Re: Oscam na Oscam

Příspěvek od nokilnokil » 18 březen, 2016, 17:23

petersk píše:A prečo vonkajší klient používa v oscame camd35 protokol a nie cccam protokol /reader/? A keď už používa camd35, máš ho nakonfigurovaný u seba? Otvorený port a pod? Pod cccam-om mu preto funguje, lebo u seba máš nakonfigurovaný cccam v oscame a camd35 nie.
A keď si spomínal, že cccam-om mu to ide, tak predpokladám, že v routri máš nastavené port forwarding a máš verejnú IP adresu, lebo pokial som ja ju nemal u providera zriadenú tak mi to nešlo cez VPN službu.

Vše mám, port forwarding a otevřený port u providera. Adresa v ddns je veřejná. Camd35 je nakonfigurovaný a přesto to nejde.....
Přes CCcam to jde.....
Zgemma H5, Zgemma-Star H2, OsCam (svn11359-r0.3), OpenPLi4
"Nothing is perfect"

Uživatelský avatar
czsk
Příspěvky: 413
Registrován: 11 duben, 2015, 19:29
Bydliště: Cz/Sk
Stav: Offline

Re: Oscam na Oscam

Příspěvek od czsk » 18 březen, 2016, 17:35

Pouzij camd378 pres /tcp/port. V nastaveni v oscamu zadej jen port,to uz mas jak jsem kokal.
V userovi zadej caid providrera,ktery mu chces pustit napr/ /
caid : 0D96,0D97
Ale to same plati i pro 357 ten pouziva ale /udp/port
vu+solo4k/dm520hd/xtrend4000/dm800hd/dm500sd/ariva200-202hd
T-90 /// 0,8W-4,8E-9/10E-13E-16E-19,2E-23,5E-36,0E-39E
karty jsou taky

Fliacik
Příspěvky: 56
Registrován: 6 únor, 2016, 20:28
Bydliště: Slovač
Stav: Offline

Re: Oscam na Oscam

Příspěvek od Fliacik » 18 březen, 2016, 17:51

nokilnokil píše: To víš, nejsem dokonalý jako ty :shock: . Stejně si myslím , že zvládám nastavení oscamu lépe než ty, viz tvoje dotazy v jiném topiku. Ale jak mám uvedeno v podpisu , "Nic není dokonalé" .
Pokud nevíš řádně poradit tak raději nic nepiš - v podstatě spamuješ. :!:
A pokud chceš můžeš si založit vlastní topik a tam probírat kdo ví co je nebo není "https". :oops:
Kamarat nechapem preco hned namna utocis. Ved mne je uplne fuk kto si co robi a vobec som teba v prispevku nespomenul takze neviem co si sa tu tak rozhorcil.
A ano nevyznam sa v oscame pomohol mi uzivatel fora a vobec sa zato nehambim. Ale vyznam sa v sietach a na to som aj narazal.
S tym ze sa niekto snazi rozchodit zdielanie von mi vobec nevadi nech si kazdy robi co chce... Len som pisal ze ja by som na to nemal nervy riskovat.
Dalej by som k tomu napisal len tolko ze nic omne nevies a tak ma prosimta nesud podla starych prispevkov pretoze tolko co som si nastudoval o oscame za posledne obdobie
mi dalo velmi vela a ano na zaciatku som potreboval nakopnut to je svata pravda. (nikdy som neprehlasoval a ani nebudem ze sa vyznam)

PS: mas odomna spravu....
VU+ zero,AB Cryptobox 3x,Openbox S1,Openbox S2 HD-mini,Golden Interstar LX2

petersk
Příspěvky: 229
Registrován: 17 březen, 2015, 17:13
Stav: Offline

Re: Oscam na Oscam

Příspěvek od petersk » 18 březen, 2016, 18:58

czsk: tak Ty si mu to vysvetlil excelentne s tými portmi, ak mal mišmaš v tom, tak teraz má dupľom. Ale ináč je to tak ako píšeš. Len neviem, prečo mu radíte niečo iné ako cccam protokol, keď s cccamom to ide.
A stále nechápem, ani to nepochopím, že prečo to nenastavujete cez webif oscamu. Veď to je nato vymyslené, aby aj laik sa v tom vedel zorientovať. Kopírujete si tu rôzne konfigy hore dole a neide to a ani nemáte šajnu, že ktorý riadok čo znamená. Už som oscam nastavoval na viacerých boxoch a cez webif sa mi ešte vždy podarilo. A každému to radím, aby to robil tak.
Ale nech každý si to nastavuje ako chce, príjemné trápenie sa želám každému.
Formuler F1, Xminisolo3, Xpeed LX1, OpenATV 6.0

Odpovědět

Zpět na „Oscam“