Toto fórum podporuje Tapatalk
Toto fórum je zde proto aby jste si navzájem pomáhali a radili a né aby jste se navzájem uráželi.Vyvarujte se takového jednání.
Upozornění ! Na tomto fóru se nesbírají žádné statistiky a údaje o uživatelích.
 ! Zpráva od: admin
Skylink caid 0624 CZ+SK
Tak všechny programy pro region SK -CZ již stabilizovány a pracují normálně
canal+ sport cz-sk,Markíza krimi HD a další již pracují bez problému
Upozornění Skylink caid 0D96 bude vypnut přejděte na caid 0624 pokud máte někde na satelitní přijímači propsán
tento caid 0D96 odstraňte ho a načte se Vám caid 0624

Volba "automaticky" při nastavování časovače nahrávání - srovnání chování ve VTi a OpenPLi

Liborka74
Příspěvky: 32
Registrován: 15 březen, 2015, 20:31
Stav: Offline

Volba "automaticky" při nastavování časovače nahrávání - srovnání chování ve VTi a OpenPLi

Příspěvek od Liborka74 » 29 květen, 2015, 14:14

Popis funkce "Po skončení" při tvorbě časovače nahrávání, kdy je nastavena volba "automaticky".

Info předem - přístroj vypínám výhradně do hlubokého spánku. Režim "standby" (pohotovostní režim) nemám důvod používat, nemluvě o "skoro" totožné spotřebě, jako když je přístroj v plném provozu. A např. nebýt doma a mít přístroj "zapnutý" (standby) mi nepřijde zrovna rozumné. Ale to je každého volba.

Ale k věci. Funkce pracuje odlišně v okamžiku, kdy se rozhodnu přístroj vypnout do hlubokého spánku v době, kdy je spuštěno plánované nahrávání.

V tomto okamžiku se v image VTi:
- přístroj logicky nevypne do hlubokého spánku, ale přepne do pohotovostního režimu (standby) a je dál natolik "chytrý", že můj pokyn (hluboký spánek) provede po ukončení nahrávání; luxusní funkce oproti tomu, jak to "zk....í" OpenPLi! :lol:

V tomto okamžiku v image OpenPLi:
- vyběhne hláška "Probíhá nahrávání nebo začne za několik sekund! Opravdu nyní vypnout? (!!!! :o ); při volbě ANO okamžitě končí probíhající nahrávání a přístroj přechází do hlubokého spánku; při volbě NE nahrávání pokračuje, ale pokud jdu spát nebo pryč, přístroj po ukončení nahrávání v pohodě zbytečně jede a "svítí" pro nikoho!!!!

Řešení č. 1 - využití bohatého nastavení ve volbě "Časovač usínání". Zde si nastavím, aby se např. po 1 minutě ve standby režimu přístroj vypnul (hluboký spánek). Takže zapnutý přístroj při probíhajícím nahrávání převádím do standby režimu s vírou, že po ukončení nahrávání se po 1 minutě přepne do hlub. spánku (vždyť to tak mám přece nastaveno v časovači usínání!). Bohužel!!! Standby po ukončení nahrávání pokračuje zvesela dál, do hl. spánku se prostě nepřepne. Zřejmě není normální standby a "standby při/po nahrávání" to samé.
Takže řešení č. 1 = žádné řešení.

Řešení č. 2 - už při plánování (nastavování) nahrávání nevolit "automaticky", ale "Přejít do hlubokého spánku". Co když ale po celou dobu nahrávání nebudu chtít přístroj vypínat (sleduji jiný kanál) a přesně v okamžiku, kdy po ukončení nahrávání vyběhne hláška "Přístroj bude převeden do hl. spánku...ANO/NE?", zafunguje Marphyho zákon a já budu po dobu cca 10 vteřin, kdy je hláška na skle, někde na moment "odejit"???? Vrátím se a sakra - přístroj vypnutý! Co se stalo? Závada? Samovolný restart? Zelená smrt? Tak ho zase budu muset zapnout. A až potom si vzpomenu, že jsem nahrával!!!
Je toto řešení??? Odpovězte si sami.

VTi jsem měl na Vu+Duo2 necelé 2 roky a nemůžu si stěžovat. S nákupem druhého přístroje Xtrend ET8000 jsem musel VTi opustit, protože VTi nejde dát na Xtrend a v obou přístrojích chci mít to samé. Na OpenPLi si rovněž nestěžuji, byť to tak možná vypadá. V něčem je oproti VTi jednodušší. Prostě každé image má něco.
Tudíž výše uvedené je pro ty, u kterých je právě komfort nahrávání velmi důležitý, a snad přispěje ke správné volbě, pokud se rozhodují mezi VTi a OpenPLi, resp. jakémukoliv "Open.....".

A další plusový bod pro VTi ohledně nahrávání – můžu si zvolit, která nahrávka půjde do které složky na HDD. V OpenPLi jsem na to zatím nepřišel, ale řeší se to tady:
http://forum.czsk.tv/viewtopic.php?f=157&t=533

Mýliti se, je lidské, proto mě opravte, pokud je to jinak 8-)

Uživatelský avatar
oneeeee
Příspěvky: 674
Registrován: 10 březen, 2015, 17:46
Bydliště: martin
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Volba "automaticky" při nastavování časovače nahrávání - srovnání chování ve VTi a OpenPLi

Příspěvek od oneeeee » 29 květen, 2015, 15:45

celé si to tu doplietol. ak idem spať a mám pustené nahrávanie tak ho jednoducho vypnem, ale do pohotovostného stavu.
ak ho dáš uspať,to ako keby si ho vytiahol zo zásuvky. žiadna spotreba ,žiadne nahrávanie.
pri nahravaní sa budeš musieť s tým zmieriť. každý image ma diery.
ešte žijem . vuplus duo4K , vti aj bh .

Uživatelský avatar
czsk
Příspěvky: 413
Registrován: 11 duben, 2015, 19:29
Bydliště: Cz/Sk
Stav: Offline

Příspěvek od czsk » 29 květen, 2015, 16:02

Nikdy jsem box nedaval a davat do hlubokeho spanku nebudu,je to zbytecna vec.Boxu jsem mel a mam vic nez dost a nikdy jsem s tim nemel problem.Me v pohode staci standby.A delat to jen k vuli spotrebe?Box kupuji na koukani a hrani a ne na to abych s nim setril.To bych doma za chvilku mohl svitit petrolejkou.

Liborka74
Příspěvky: 32
Registrován: 15 březen, 2015, 20:31
Stav: Offline

Re: Volba "automaticky" při nastavování časovače nahrávání - srovnání chování ve VTi a OpenPLi

Příspěvek od Liborka74 » 29 květen, 2015, 16:28

oneeeee píše:celé si to tu doplietol. ak idem spať a mám pustené nahrávanie tak ho jednoducho vypnem, ale do pohotovostného stavu.
ak ho dáš uspať,to ako keby si ho vytiahol zo zásuvky. žiadna spotreba ,žiadne nahrávanie.
pri nahravaní sa budeš musieť s tým zmieriť. každý image ma diery.
no....ehm....nemám vůbec pocit, že bych něco dopletl, jak píšeš; jak jsi se sám mohl dočíst (a přemýšlím, že tomu tak asi není, sorry :D ), jen jsem napsal, že existuje image, která "pochopí", co znamená povel "hluboký spánek" při nahrávání (abys to znovu nemusel číst, zopakuji to - hl. spánek provede ihned po ukončení nahrávání), a dále existuje image, která to neumí; toť úplně vše - nic víc, nic míň; pouze jsem popsal "status quo" ohledně jedné záležitosti u dvou image; ty to nazveš slovel "dopletl"; pokud používáš OpenPLi a tímto tématem jsem píchnul do vosího hnízda, hluboce se ti veřejně omlouvám :lol:

Liborka74
Příspěvky: 32
Registrován: 15 březen, 2015, 20:31
Stav: Offline

Re:

Příspěvek od Liborka74 » 29 květen, 2015, 16:40

czsk píše:Nikdy jsem box nedaval a davat do hlubokeho spanku nebudu,je to zbytecna vec.Boxu jsem mel a mam vic nez dost a nikdy jsem s tim nemel problem.Me v pohode staci standby.A delat to jen k vuli spotrebe?Box kupuji na koukani a hrani a ne na to abych s nim setril.To bych doma za chvilku mohl svitit petrolejkou.
Proti gustu.....znáš to. Takže respektuji tvůj názor. Byť jsem použil slova "stejná spotřeba", nemělo to mít žádnou asociaci se slovy "hluboko do kapsy", jak jsi zřejmě pochopil :D . Nevím, jak ty, ale když jdu z baráku, zhasínám osvětlení, tv, věž, pc atd. atd. Nemělo by to vliv na mou peněženku - nepoznal bych to, ale otázka zní - proč to nechávat jet?? :lol: A protože nevyužívám funkce, u kterých je standby nutností (např. WOL, správa boxu zvenčí atd.), prostě vypínám. A věř, že jsou takoví, kteří vypínají i zezadu síťový vypínač. A taky jim to neberu či vymlouvám ;) .

Uživatelský avatar
czsk
Příspěvky: 413
Registrován: 11 duben, 2015, 19:29
Bydliště: Cz/Sk
Stav: Offline

Re: Volba "automaticky" při nastavování časovače nahrávání - srovnání chování ve VTi a OpenPLi

Příspěvek od czsk » 29 květen, 2015, 16:46

Že někdo tahá box večer ze zásuvky není žádná novinka a znám dost lidí co to dělá,a nepochopím to.
O tom šetření to bylo myšleno všeobecně ne na tebe ;)
Ano každý jaké si to udělá takové to má,pro mě hluboký spánek nemá cenu,tod můj názor.
Jinak dost pěkně si to popsal ve svém prvním příspěvku
vu+solo4k/dm520hd/xtrend4000/dm800hd/dm500sd/ariva200-202hd
T-90 /// 0,8W-4,8E-9/10E-13E-16E-19,2E-23,5E-36,0E-39E
karty jsou taky

Uživatelský avatar
oneeeee
Příspěvky: 674
Registrován: 10 březen, 2015, 17:46
Bydliště: martin
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Volba "automaticky" při nastavování časovače nahrávání - srovnání chování ve VTi a OpenPLi

Příspěvek od oneeeee » 29 květen, 2015, 18:52

[pokud používáš OpenPLi a tímto tématem jsem píchnul do vosího hnízda, hluboce se ti veřejně omlouvám :lol:[/quote]

nemáš sa za čo ospravedlňovať. už vyše roka používam black hole. je v podpise. má najmenej dier. nepoužívam hlboký spánok. zbytočne to zaťažuje procesor. pri každom bootovaní ide na maximum.. to čo ušetríš . 30 % zožere pri bootovaní.
poviem po pravde. čím novší image tým novšie diery.
...a vždy keď otvorím ľadničku sa tam svieti...
ešte žijem . vuplus duo4K , vti aj bh .

tomko
Příspěvky: 181
Registrován: 12 březen, 2015, 20:19
Stav: Offline

Re: Volba "automaticky" při nastavování časovače nahrávání - srovnání chování ve VTi a OpenPLi

Příspěvek od tomko » 29 květen, 2015, 19:55

V OpenATV je napr.v špeciálnych nastavenia voľba či sa má nahrávať v hlbokom spánku alebo nie.konkrétne menu-system-specialne nastavenie
hdenibox, openHDF-storm

Uživatelský avatar
Havana
Příspěvky: 99
Registrován: 12 březen, 2015, 09:08
Stav: Offline

Re:

Příspěvek od Havana » 15 červenec, 2015, 11:19

czsk píše:Nikdy jsem box nedaval a davat do hlubokeho spanku nebudu,je to zbytecna vec....Me v pohode staci standby.A delat to jen k vuli spotrebe?....
No o spotřebu tady rozhodně nejde! Spíše o životnost přijímače. Sám jsem byl upozorněn už při VU+Duo, že spotřeba v Standby je prakticky stejná jako za provozu a kolega mi doporučil sáhnout do zádní části přijímače v Standby - přijímač neustále hřál - tzn. zdroj a další komponenty pracovaly... Že po pár letech provozu VU+ budete nuceni vyměnit kondenzátory u zdroje je známá věc. Vypínáním pouze do StandBy tuto výměnu přiblížíte...
Další výhodou vypnutí do "hlubokého spánku" je kompletní restart při zapnutí - to není nikdy na škodu...
Přijímač mi jede cca 18 hodin denně, vypínám do hlubokého spánku, a pokud nemám naplánováno nahrávání, tak i zadním vypínačem, ať si chudák odpočine
Vu+Solo 4K, 2xFBC DVB-S2 tuner + twin DVB-S2 tuner, OpenATV 6.1, last edit oscam, last edit Full HD Glass17, SG 2100

tomko
Příspěvky: 181
Registrován: 12 březen, 2015, 20:19
Stav: Offline

Re: Volba "automaticky" při nastavování časovače nahrávání - srovnání chování ve VTi a OpenPLi

Příspěvek od tomko » 15 červenec, 2015, 11:37

Podľa môjho názoru je väčšia záťaž na zdroj neustále zapínanie a vypínanie prijímača na kondenzátory.vypnutím kondenzátor vyprázdniť a zapnutie zaplniť.ďalej zapnutie vykonáva jednorazový náraz s vyšším napatim
hdenibox, openHDF-storm

Odpovědět

Zpět na „Návody“