Toto fórum podporuje Tapatalk
Toto fórum je zde proto aby jste si navzájem pomáhali a radili a né aby jste se navzájem uráželi.Vyvarujte se takového jednání.
Upozornění ! Na tomto fóru se nesbírají žádné statistiky a údaje o uživatelích.
 ! Zpráva od: admin
Skylink caid 0624 CZ+SK
Tak všechny programy pro region SK -CZ již stabilizovány a pracují normálně
canal+ sport cz-sk,Markíza krimi HD a další již pracují bez problému
Upozornění Skylink caid 0D96 bude vypnut přejděte na caid 0624 pokud máte někde na satelitní přijímači propsán
tento caid 0D96 odstraňte ho a načte se Vám caid 0624

Vu+ solo 4K nebo uno 4K SE

Odpovědět
hrdas007
Příspěvky: 17
Registrován: 16 listopad, 2015, 20:44
Stav: Offline

Vu+ solo 4K nebo uno 4K SE

Příspěvek od hrdas007 » 9 leden, 2018, 16:41

Ahoj,
chci se zeptat, plánuji koupit nový stb za stávající Vu+ duo. Koukal jsem po Solo 4K, ale zjistil jsem, že je teď nový Uno 4K SE. Je v nich nějaký zásadní rozdíl než možnost instalace dalšího tuneru u Sola? Cenový rozdíl je cca 1500,- tak jestli to má význam. Podle fotek má Uno nějaký nový ovladač, který se mě osobně víc libi.
Díky za radu

Uživatelský avatar
Havana
Příspěvky: 99
Registrován: 12 březen, 2015, 09:08
Stav: Offline

Re: Vu+ solo 4K nebo uno 4K SE

Příspěvek od Havana » 9 leden, 2018, 19:11

Nové Uno 4K SE má proti Solo 4K trochu lepší procesor, HDMI vstup (nevím jestli a jak ho využít), pamět má stejnou jako Solo 4K, má nový typ DO, a je udajně připraven i na nový typ DVB-S2X tunery - podle mne běžný uživatel nijak zvlášť toto vylepšení proti stávajícímnu Uno 4k (ani Solo 4k)nepozná a než bude standart DVN- S2 X opravdu potřebny, bude už tento stroj dávno zastaralý...
Důležité je, kolik tunerů potřebuješ - pokud jsi dosud vystačil se dvěma obyčejnými, tak duální FBC ti musí dostačit. Pokud však potřebuješ více je volba jasná.
Pro Solo 4k hovoří jen ten slot pro vložení dalšího libovolného tuneru (ne DVB-S2X!), a tak pro lidi jako jsem já s potřebou min. 4 tunerů je zatím volba jasná - Solo 4K/ Ultimo 4K
Vu+Solo 4K, 2xFBC DVB-S2 tuner + twin DVB-S2 tuner, OpenATV 6.1, last edit oscam, last edit Full HD Glass17, SG 2100

hrdas007
Příspěvky: 17
Registrován: 16 listopad, 2015, 20:44
Stav: Offline

Re: Vu+ solo 4K nebo uno 4K SE

Příspěvek od hrdas007 » 9 leden, 2018, 21:40

To nahrávání více programů by se mi hodilo. Občas mi to chybí. Ale jak uno 4K SE tak solo 4K mají 2 normální tunery a 6 virtuálních ne? Teda alespoň se to tak všude píše.

A ještě mě právě napadlo jestli má cenu počkat jestli nebudou prodávat ten uno 4K SE s DVB-S2X. Nevím jestli je teda k něčemu důležitý. Viděl jsem pár testovacích programu (pár jako že se daji spočítat asi na prstech jedný ruky). Ale nekupuji ten přijímač na rok že jo.

Uživatelský avatar
Havana
Příspěvky: 99
Registrován: 12 březen, 2015, 09:08
Stav: Offline

Re: Vu+ solo 4K nebo uno 4K SE

Příspěvek od Havana » 10 leden, 2018, 03:10

Neznám důvod, proč čekat na DVB-S2X - ale možná jen neznám výhody a co vlastně tento nový typ tuneru má umět navíc. Možná to někdo kompetentnější vysvětlí...

FBC tunery - ve VU+Uno 4K i solo 4K jsou standartně dva tyto tunery a znamená to asi tolik, že z každého tohoto tuneru můžeš nahrávat z jedné polarizace programy až ze 4 frekvencí (u obyčejných tunerů ve VU+Duo jsi mohl nahrávat z každého tuneru jen programy z jedné polarizace a frekvence..). To znamená třeba, že pokud budeš nahrávat jen dva programy z různých polarit (např.Čt1 a Nova Gold) Tak už ti nezbývá tuner pro dekodování z další družice (při monoiblocku třeba 19,2°E) nebo motoru. Pokud ovšem máš jen jednu družici, mělo by ti to stačit - zvlůáště pokud jsi doposud vystačil s dvěma tunere VU+Duo.
Já jsem ze svého starého čtyřtunerového Vu+Duo2 vzal jeden duální tuner a vmontoval jsem jej do Solo 4K, a tato kombinace je pro mne už zcela dostačující. Hlášku "není volný tuner" dnes už vidím zřídkakdy. Od plánovaného Ultima 4K jsem ustoupil z cenových důvodů - 6 možných tunerů už je i pro mne zbytečný Luxus a o těch 50% vyšší cena proti Solo 4K neposkytuje viditelné a upotřebitelné výhody...
Vu+Solo 4K, 2xFBC DVB-S2 tuner + twin DVB-S2 tuner, OpenATV 6.1, last edit oscam, last edit Full HD Glass17, SG 2100

gladius
Příspěvky: 26
Registrován: 11 prosinec, 2015, 15:31
Stav: Offline

Re: Vu+ solo 4K nebo uno 4K SE

Příspěvek od gladius » 10 leden, 2018, 08:20

Takisto nevidím dôvod čakať na dvbS2x tuner. Má byť typu plug and play, to znamená, že v prípade potreby by sa to malo dať vo VU + UNO 4k bez problémov vymeniť. Je otázne, že či tá potreba vôbec príde, či už aj tento stroj nebude zastaralý.
Ja som to vyriešil tak, že som si nekúpil VU + UNO 4 K SE, ale predchádzajúcu verziu, ktorá je lacnejšia a odladenejšia. Obrazovku a šuflík na interný HDD som nepovažoval za potrebné, hlavne, keď ho mám schovaný za TV a používam externé čidlo.
Takže ako naozaj nepotrebuješ nahrávať ako kolega Havana, podľa mňa je voľba jasná a to VU+ UNO.
VU+ UNO 4KSE, VTI 13.0.9, Amiko A3, Inverto Unicable LNB, OSCAM: 1.20-unstable_svn Build: r11290

hrdas007
Příspěvky: 17
Registrován: 16 listopad, 2015, 20:44
Stav: Offline

Re: Vu+ solo 4K nebo uno 4K SE

Příspěvek od hrdas007 » 10 leden, 2018, 18:42

Já právě myslel že je to nějaký nový standart pro 4K vysílání. Zatím by mi asi stačil ten Uno když mám jen skylink. Jenže počítám ten přijímač na delší dobu a do nového domu chci pořídit parabolu Toroidal pro více satelitů. Takže bych nejspíš koupil Solo 4K s tím že když mi nebudou stačit ty 2 tunery tak si koupím ještě další 2. Jelikož kdybych pak chtěl nahrávat z více družic najednou tak bych měl smůlu. Ten novější ovladač si mohu případně také dokoupit. Jinak pokud bych měl ty 4 tunery tak musím vést 4 koaxy k přijímači že ano?

Uživatelský avatar
oneeeee
Příspěvky: 674
Registrován: 10 březen, 2015, 17:46
Bydliště: martin
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vu+ solo 4K nebo uno 4K SE

Příspěvek od oneeeee » 10 leden, 2018, 19:49

solo 4K má dva dualne fbc tunery. tak postačia dva káble .
ešte žijem . vuplus duo4K , vti aj bh .

Uživatelský avatar
Havana
Příspěvky: 99
Registrován: 12 březen, 2015, 09:08
Stav: Offline

Re: Vu+ solo 4K nebo uno 4K SE

Příspěvek od Havana » 10 leden, 2018, 20:12

To není od kolegy oneeee zcela správná informace! Vu+Solo 4K má sice v základu jen 2 FBC tunery, ale taky má slot pro výměnné plug and play tuners a jsou taky tak přímo prodávaný s nerůznějšími kombinacemu tunerů.
Zůstaneme-li pouze u satelitního příjmu, dostaneme se na 4 fyzické tunery (2xFBC+2x obyč DVB-S2) a čím už tyto tunery budete krmit je samozřejmě vaše věc.
Pro použití toroidky bych doporučil minimálně 4 tunery, pokud teda nepujdete cestou 6 tuners v ultimo 4K. A SAMOZŘEJMĚ JE OBROVSKÁ SPOUSTA možností, jak takovou toroidku k přijímači připijit .

Edit: Dost často se v inzerci prodávají velmi levně jednoduché DVB-S2 tunery (cca za 500kč) + samozřejmě můžete ještě připojit USB tuner!
Vu+Solo 4K, 2xFBC DVB-S2 tuner + twin DVB-S2 tuner, OpenATV 6.1, last edit oscam, last edit Full HD Glass17, SG 2100

hrdas007
Příspěvky: 17
Registrován: 16 listopad, 2015, 20:44
Stav: Offline

Re: Vu+ solo 4K nebo uno 4K SE

Příspěvek od hrdas007 » 10 leden, 2018, 21:43

Myslel jsem to tak že bych dal dle potřeby i do toho druhého slotů další duální tuner. Takže 4 koaxy. Jestli teda není na nic důležitý ten DVB-S2X tak bych to viděl že koupím tedy Solo 4K. Neví náhodou někdo jestli se nechystá třeba i nový Solo? Abych ho nekoupil a oni nevydali za 2 měsíce nějakou novou verzi. Tuhle problematiku vůbec nesleduji takže nevím v jakých intervalech vydávají nový.

A jinak ohledně toho Ultimo, to už jsme celkem mimo můj rozpočet. Nechce se mi za přijímač dávat tolik peněz.

Odpovědět

Zpět na „Diskuze“