Toto fórum podporuje Tapatalk
Toto fórum je zde proto aby jste si navzájem pomáhali a radili a né aby jste se navzájem uráželi.Vyvarujte se takového jednání.
Upozornění ! Na tomto fóru se nesbírají žádné statistiky a údaje o uživatelích.
 ! Zpráva od: admin
Skylink caid 0624 CZ+SK
Tak všechny programy pro region SK -CZ již stabilizovány a pracují normálně
canal+ sport cz-sk,Markíza krimi HD a další již pracují bez problému
Upozornění Skylink caid 0D96 bude vypnut přejděte na caid 0624 pokud máte někde na satelitní přijímači propsán
tento caid 0D96 odstraňte ho a načte se Vám caid 0624

Signál na parabole kolísá

Uživatelský avatar
fanwader
Příspěvky: 882
Registrován: 10 březen, 2015, 07:03
Bydliště: SK/CZ
Stav: Offline

Re: Signál na parabole kolísá

Příspěvek od fanwader » 12 září, 2017, 16:19

na pobavení dobrý :D
udelej si z tvrdeho papíru v určitém meritku malý trojuhelník
elevace uhel / délka ke bříze / približná výška břízy
pokud si s tím nechceš hrát letos na podzim vychází to od 7.10 do 15.10 2017
podzimní zákryt,slunce bude kopírovat dráhu orbitu a uvidíš zda ti bříza vrhá stín na parabolu
protože ti to ale delá pri dešti vydím to na prasklé vičko lnb ,vymnenit ,potažmo nekvalitní kabel , časem praská izolace a jde to dolu
co se týče bourky ,já nic nevypínám ,max jdu do standby , prepetové ochrany zásuvek, když má uhodit tak uhodí stejne
skus se více modlit a bud si jist že to šlehne sousedovy :lol:
Linux mipsel Parabola AL Emme Esse/LNB Inverto black/Motor
OSCam r11523 lb2 / OSCAM r11715 Icam

Pucikocour
Příspěvky: 3
Registrován: 12 září, 2017, 08:16
Stav: Offline

Re: Signál na parabole kolísá

Příspěvek od Pucikocour » 12 září, 2017, 19:30

Zdravím poradce,
první odpověď mne potěšila. Hned jsem to nakopíroval a satelitního odborníka asi utluču haluzí z břízy. :lol:
Jelikož jsem nenapsal co mám za satelit - tak na radu "odborníka" jsem pořídil Golden Interstar Voyager 1, prý mi to stačí. (osobně si myslím, že jinému satelitu nerozumí). LNB bylo po bouřce vyměněno, prý za citlivější. Nic však neměřil. Jen vyměnil.
I když mě následně budete mít za pitomce - zeptám se - kdysi, řekněme před 20 lety jsem měl obyč satelit, který měl jen 12 programů a bral to z nějaké Astry.
Odborníci víceméně neexistovali, takže se to přišroubovalo a vzal se úhel od oka a stejně tak směr, chvíli se s tím kvedlalo, až byl signál a jelo to jak blesk. Domovní správa nepovolila přidělání na střechu, takže jsem to měl na balkoně. Pak dělali novou fasádu a před satelitem bylo železné lešení+plachta od střechy až po chodník a nic tomu satelitu nevadilo. Dokonce nevadilo ani když zedníci schválně nahodili talíř maltou. (nešlo to dolů a vůbec to nebylo vtipné) Proč tehdy tomu nevadilo vůbec nic, když teď tomu vadí trocha větviček. (osobně si myslím, že ty větvičky za to nemohou, protože když neprší, jako teď, mám všechny programy OK a vše jede jak má. Kdyby vadily, vadily by i včíl, ale teď nevadí) :shock:

Abych nevypadal jako úplný pitomec, k celé věci dodávám - nemohu pánové téměř chodit, takže v otázkách satelitu jsem odkázán na "odborníky."
A co se týká blesků - to, že jsem věřil pojistkám, to zde již jednou bylo. Stálo mě to novou TV, satelit, lednici a mražák a to jen blesk trefil krabici v dědině na sloupu. Dokonce satelit přežil i návštěvu kulového blesku, co proběhl domem, pak si naštěstí jen chvíli blikal za oknem (asi metr ode mne) a naštěstí zhasl, aniž by explodoval. V každém případě však vyrazil pojistky v celé dědině, ale satelit to ustál.
Mě zajímalo, zda elektromagnetický výboj, který vzniká u blesku může i na dálku poškodit satelit????? Tedy i v okamžiku, kdy není pod proudem

Uživatelský avatar
oneeeee
Příspěvky: 674
Registrován: 10 březen, 2015, 17:46
Bydliště: martin
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Signál na parabole kolísá

Příspěvek od oneeeee » 12 září, 2017, 19:36

satelit nie , ten je strašne ďaleko. len doladiť anténu a poprípadne , vymeniť kábel. ale najprv tú anténu . mohla sa pohnúť.
ešte žijem . vuplus duo4K , vti aj bh .

kemir
Příspěvky: 43
Registrován: 12 březen, 2015, 14:38
Bydliště: střední Morava
Stav: Offline

Re: Signál na parabole kolísá

Příspěvek od kemir » 12 září, 2017, 20:05

Pro blesk platí - při úderu do hromosvodu proteče svodem proud řádu kA a kolem svodu se vytvoří magnetické pole úměrné procházejícímu proudu a naindukované napětí může poškodit el. zařízení - v tomto případě většinou LNB, STB většinou přežije, i když někdy před 25 lety, při úderu blesku do bývalého skladu velkoobchodu, v hospodě v naší ulici odešelo LNB i s STB, mě odešlo pouze LNB. Nejbližší svody hromosvodu vekoskladu jsou od hospody cca 10m, já to mám 20 m.
Ale to bych v tvém případě neřešil, jak jsem psal nechej si proměřit nastavení paraboly a "cestu" k STB. Mám na parabolách "plno" LNB, a samozřejmě úměrně počtu mám "poruchy" LNB častější, občas některé LNB musím vyměnit - mám vše poruce na balkoně.
Diskusí nic nevyřešíš - zadej práci místnímu odborníkovi.
XPEED LX2, Octagon SF4008, SF8008 - openHDF6.4, ARIVA 202E, t90 42E-5W (16xLNB), E85 (8xLNB), SamsungUE50H6200.

Pucikocour
Příspěvky: 3
Registrován: 12 září, 2017, 08:16
Stav: Offline

Re: Signál na parabole kolísá

Příspěvek od Pucikocour » 12 září, 2017, 20:22

Diskusí nic nevyřešíš - zadej práci místnímu odborníkovi.

Vyřeším, bylo mi poraděno co udělat. Pokud mám jen jednostranný názor, je to na prd. Pokud mám jen jednoho "odborníka", a věřím mu, tak stačí déšť a mohu se jen vztekal. Díky Vám, vím, co mám chtít a zítra uvidí. Pak písnu, jak jsem dopadl.
V každém případě děkuji za rady :D :D :D

Zdravím místní poradce,
takže v závěru jsem měl pravdu já. Půjčil jsem si přístroj a vyměnil jej za ten co byl vypnutý když byla bouřka. Dnes byl silný nárazový vítr kolem 70 km a lije jak z konve a všechny programy jedou jak mají. Takže satelit - přístroj - může být poškozen i v době, kdy je vypnutý, pokud blesk uhodí v okruhu 400 metrů.
Pro příště - když bude bouřka, nejenže vypnu vše ze zásuvky, ale odpojím i koax od přístroje.

Jinak - dopoledne jsem zjišťoval, jak je to s tím bleskem - v případě normálního blesku je ohroženo jen to, kam uhodí, zbytek by měly ustát bleskojistky, pokud však uhodí plusový blesk, je ohrožena elektronika do 2 km v okolí a jak je vidět, je zcela jedno, zda je to pod proudem nebo vypnuté. Všem však děkuji za poskytnuté rady :roll:

Odpovědět

Zpět na „Diskuze“