Toto fórum podporuje Tapatalk
Toto fórum je zde proto aby jste si navzájem pomáhali a radili a né aby jste se navzájem uráželi.Vyvarujte se takového jednání.
Upozornění ! Na tomto fóru se nesbírají žádné statistiky a údaje o uživatelích.
 ! Zpráva od: admin
Skylink caid 0624 CZ+SK
Tak všechny programy pro region SK -CZ již stabilizovány a pracují normálně
canal+ sport cz-sk,Markíza krimi HD a další již pracují bez problému
Upozornění Skylink caid 0D96 bude vypnut přejděte na caid 0624 pokud máte někde na satelitní přijímači propsán
tento caid 0D96 odstraňte ho a načte se Vám caid 0624

Signál na parabole kolísá

Uživatelský avatar
peso007
Příspěvky: 116
Registrován: 11 březen, 2015, 08:25
Stav: Offline

Re: Signál na parabole kolísá

Příspěvek od peso007 » 14 červenec, 2017, 21:19

Vykašli sa na skin a nastav si parabola ,aby si nemal v buducnosti znova 0% :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek
T90 - 10x LNB Quad 39E-5W

Tomas4444
Příspěvky: 31
Registrován: 26 leden, 2017, 08:24
Stav: Offline

Re: Signál na parabole kolísá

Příspěvek od Tomas4444 » 14 červenec, 2017, 21:21

Zdravim mel bych dotaz podobneho charakteru tak nechci zakladat nove vlakno....no kdyz je vitr a z okna vidim jak to hybe s celym stozarem tak mam signal ok :D ...horsi je to kdyz se trochu zamraci tak to zacne padat nekdy to nejde vubec a nekdy velmi spatne... Na internetu jsem cetl ze to muze byt blbe nastavena parabola ale zas do toho nechci moc rypat kdyz to za normalniho pocasi jde.
Amiko neo combo SE 1.0.07 emu..., zircon L-201 ECO twin LNB 0,1dB...23.5°

Sanousa
Příspěvky: 17
Registrován: 12 březen, 2017, 21:25
Stav: Offline

Příspěvek od Sanousa » 15 červenec, 2017, 11:22

Dnes prší a zase ten samej problém, asi jdu na střechu.

Sanousa
Příspěvky: 17
Registrován: 12 březen, 2017, 21:25
Stav: Offline

Příspěvek od Sanousa » 16 červenec, 2017, 16:33

Tak sem byl na střeše a normálně spodní dva šrouby na parabole jak jsou 4 nebyli. Nechápu, jak se to odsroubovalo? Už tam mám nový a zase jen 100%

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
peso007
Příspěvky: 116
Registrován: 11 březen, 2015, 08:25
Stav: Offline

Re: Signál na parabole kolísá

Příspěvek od peso007 » 16 červenec, 2017, 17:29

Ak spraviš tak ako ti radi Pan,tak bude aspon 105%


od fanwader » 14 Červenec, 2017, 13:07
Pája na streše to nedopadne dobre :lol:
parabola se nikdy nadotahuje na fest ale tkzv na 2 prsty
a vždy do kríže ,každá f spojka nebo prerušení kabelu spusobí utlm
já sem jen zvedav čím nás tady zase pobavíš príšte :D
Obrázek Obrázek Obrázek
T90 - 10x LNB Quad 39E-5W

Sanousa
Příspěvky: 17
Registrován: 12 březen, 2017, 21:25
Stav: Offline

Příspěvek od Sanousa » 16 červenec, 2017, 19:55

Tak spraveno, pořád 100%

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
oneeeee
Příspěvky: 674
Registrován: 10 březen, 2015, 17:46
Bydliště: martin
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Signál na parabole kolísá

Příspěvek od oneeeee » 16 červenec, 2017, 20:20

pošli screen . inak ti neuveríme.
ešte žijem . vuplus duo4K , vti aj bh .

Sanousa
Příspěvky: 17
Registrován: 12 březen, 2017, 21:25
Stav: Offline

Signál na parabole kolísá

Příspěvek od Sanousa » 16 červenec, 2017, 22:13

Myslím kvalitu signálu. Ta je 100%
Jinak síla je kolem 86-92%

Pucikocour
Příspěvky: 3
Registrován: 12 září, 2017, 08:16
Stav: Offline

Re: Signál na parabole kolísá

Příspěvek od Pucikocour » 12 září, 2017, 08:47

Dobrý den,
jsem zde čerstvě nový a hned se přiznám - satelitům absolutně nerozumím.
Mám podobný problém co se zde probírá, ale k tomu mám ještě jeden extra dotaz. Hledal jsem na tu otázku odpověď na netu, ale jelikož jsem se buď špatně ptal nebo se to nikdy nikomu nestalo - prostě odpověď neexistuje a tak hledám odpověď u odborníků.

Bydlím skoro v lese, od satelitu mám cca 10-15 m břízu a ve směru, kam je satelit namířený roste jen sem tam větvička. Když je krásně, i když fouká, satelit jede jak má, sotva ale začne pršet, začnu kostkovat, případně se mi rozpůlí obraz nebo to vyhodí "kódováno" a šmitec. První otázka - mohou ty větvičky tomu vadit? Když je hezky, nevadí.

Druhá otázka, ta na kterou není odpověď - byla zde v červenci příšerná bouřka. Já z opatrnosti před bouřkou vše elektrické vypínám, dokonce i kabel z telefonní zásuvky na internet (pak ze zásuvky aspoň nelítají blesky) :lol:, ale místní nic takového nikdy nedělali. Letos poprvé se jim to nevypínání nevyplatilo, protože do souseda, který je cca 300 m daleko během 3 vteřin uhodil 3x plusový blesk, o kterém se tvrdí, že je 10x silnější, jak normální. (bylo to strašné)
Otázka je následující - i když já jsem bez proudu, vše vypnuté, může elektromagnetický impuls, který při blesku vznikne a je účinný do kilometrové vzdálenosti poškodit satelit? (o km vzdálenosti vím od odborníka, co má na starosti bleskojistky a který byl 3 vyměnit po dané bouřce)
Můj amatérský názor na problémy mého satelitu je ten, že to "blbne" od téhle bouřky, co jsem popsal. Místní satelitní odborník tvrdí, že za padání signálu může bříza. (bříza už neroste a stejně vypadala i v době, kdy sem byl satelit namontován)

Nevíte prosím jak je to s tou břízou, případně s tou bouřkou?
A rada - že mám vše vyhodit a pořídit si nové - to mi poradí i srnka na louce, na to nepotřebuji odborníky. Navíc - tohle bych musel dělat co 2 měsíce.

kemir
Příspěvky: 43
Registrován: 12 březen, 2015, 14:38
Bydliště: střední Morava
Stav: Offline

Re: Signál na parabole kolísá

Příspěvek od kemir » 12 září, 2017, 09:49

Zkusím být stručný, protože tvoje otázky už se řeší léta páně pořád dokola.
1. Když tam máš odborníka, tak ať nekecá, zaplať mu za proměření paraboly včetně LNB, případně diseq.
2. Potom ať proměří signál na konci kabelu u STB.
3. Pokud je přesvědčen, že to dělá bříza, tak přemístěte parabolu mimo stínění od břízy a změřte signál na parabole.
4. Déšť ať nasimuluje mokrým kapesníkem přes LNB - nastavení paraboly ať provádí vždy se sníženým signálem (s mokrým kapesníkem).

Tato odpověď by mělo stačit pro většinu dotazů ohledně signálu. Pak jsou ještě specialitky typu 2 STB z jedné paraboly - každý STB napájen z jiné zásuvky a pod. Samozřejmě že tvůj dotaz neuvádí žádné technické údaje - typické - pak bude následovat série zbytečných (upřesňujících) dotazů a odpovědí.

Takže začni u sebe (u tvého zařízení) podle výše uvedeného - já už se vyjadřovat nebudu - možná by ti podobnou fundovanou odpověď poskytla i srnka u vás na pasece.
XPEED LX2, Octagon SF4008, SF8008 - openHDF6.4, ARIVA 202E, t90 42E-5W (16xLNB), E85 (8xLNB), SamsungUE50H6200.

Odpovědět

Zpět na „Diskuze“