Toto fórum podporuje Tapatalk
Toto fórum je zde proto aby jste si navzájem pomáhali a radili a né aby jste se navzájem uráželi.Vyvarujte se takového jednání.
Upozornění ! Na tomto fóru se nesbírají žádné statistiky a údaje o uživatelích.
 ! Zpráva od: admin
Skylink caid 0624 CZ+SK
Tak všechny programy pro region SK -CZ již stabilizovány a pracují normálně
canal+ sport cz-sk,Markíza krimi HD a další již pracují bez problému
Upozornění Skylink caid 0D96 bude vypnut přejděte na caid 0624 pokud máte někde na satelitní přijímači propsán
tento caid 0D96 odstraňte ho a načte se Vám caid 0624

Recenzia čínskej 2Mp kamery IPCX-HC2850B1080

Odpovědět
Fliacik
Příspěvky: 56
Registrován: 6 únor, 2016, 20:28
Bydliště: Slovač
Stav: Offline

Recenzia čínskej 2Mp kamery IPCX-HC2850B1080

Příspěvek od Fliacik » 14 březen, 2017, 15:26

Cavte ako som slubil spravil som recenziu tejto lacnej čínskej kamery.
Snad niekomu pomoze a ineho neurazí.
Na konci sa budem venovat aj prepojeniu na STB tak trošku pričuchnem aj k satelitom :)

Takze jedná sa o túto čínsku kameru ale predpokladam ze skoro všetky budu mat podobný software.
https://www.aliexpress.com/snapshot/0.h ... 2617740655
Obrázek
Models:
1.0 MP = 1.0 Mega Pixels = 720P HD Security IP Camera= IPCX-HC450B72
2.0 MP = 2.0 Mega Pixels = 1080P HD Security IP Camera= IPCX-HC2850B1080
1MP POE IP Camera = 720P IP Camera Can Be POE Powered= IPCX-HC450B72-P
2MP POE IP Camera = 1080P IP Camera Can be POE Powered= IPCX-HC2850B1080-P

Vzhlad:
Kamera ma vzhlad lacnej plastovej hracky ktora vazi asi 100g.
Ma fixny objektiv 3,6mm co odpoveda aj realne zhruba uhlu 85-stupnou.

Pripojenie:
Prve pripojenie bolo vesele nakolko ak to pripojite k routru kamera si nacita z DHCP IP adresu a nasledne si ju zafixuje ako pevnu. Cize je potreba zistit na routri jej IP a po prihlaseni hned zmenit IP na lubovolnu staticku.

Management:
Do kamery sa dostanete jedine cez Internet Explorer (ziadny Microsoft Edge W10)
Ak by niekto chcel tvrdit ze W10 uz nema IE nech ide dole vlavo na lupu a necha si vyhladat IE a zistite ze stary "dobry" Explorer obsahuje aj W10. Po prvom prihlaseni do kamery je potrebne stiahnut plugin do IE staci kliknut na download na uvitacej obrazovke. Windows Vas zahlti hlaskami ze tento plugin nepozna a nieje doporucene ho instalovat ale kedze nemate inu moznost...
Defaultne meno je : admin a heslo nedavame.

Maximalne rozlisenie kamery = 1920x1080 pri 8192kbit
Defaultna RTSP adresa pre Main stream je = rtsp://IP:554/user=admin&password=&channel=1&stream=0.sdp
Defaultna RTSP adresa pre Main stream je = rtsp://IP:554/user=admin&password=&channel=1&stream=1.sdp
VLC nerobi ziaden problem.

Odozva:
Kamera je vskutku dost rychla. Ci uz ide o pripojenie na stream alebo pracu v menu.
Live stream je realne asi o 2-3s pozadu voci realu co ale pri security cam nehra moc rolu.
Zaznam je bez vypadkov a deformacii obrazu.

Funkcie:
Co sa tyka samotnych funkcii kamery ako motion record, alarm record, a pod...
Je to v podstate nepouzitelne. Softwarovo to nemaju dotiahnute.
V kamere mozete najst funkcie ako napr wifi a pod. No samozrejme tieto modely wifi nepodporuju.
CZ lang tam sice najdete ale darmo ho budete prepinat aj tak ostane vsetko v EN.

Zhrnutie:
+ Lacna kamera na urovni obrazu niekde medzi 720P a 1080P k dokonalosti obrazu chyba vissi bitrate.
- Software je sice pekne spracovany ale vela funkcii nefunguje tak ako by malo. Napr zony pre motion nenastavyte...

Obraz do STB:
Zakladom pre pozeranie IP cam v STB je samozrejme stroj z enigmou + plugin camoFS.
Nastavenie treba robit cez config a nie gui aplikacie nakolko udaje ako meno a heslo pre stream nebudu funkcne a bude Vam hadzat stale hlasku zle prihlasovacie udaje.
Cesta pre rtsp do camoFS config ostava rovnaka : rtsp://IP:554/user=admin&password=&channel=1&stream=0.sdp

Kameru by som odporucil pre tych ktorim staci viac menej len video stream z RTSP do niakeho NVR alebo ONVIF zariadenia. Ako zamostatne zariadenie v sieti to nebude moc pouzitelne.
Viac info mozete pozriet v prilozenej fotodokumentacii kde najdete aj screen z plnej kvality obrazu.

FOTODOKUMENTACIA
https://ulozto.sk/!LYBFa45L5bnp/camfoto-zip
https://www.ulozto.sk/!HraWvWbeU9KE/cinacam2mp-zip heslo = fliacik
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Fliacik dne 24 duben, 2017, 17:09, celkem upraveno 1 x.
VU+ zero,AB Cryptobox 3x,Openbox S1,Openbox S2 HD-mini,Golden Interstar LX2

lukowicz
Příspěvky: 6
Registrován: 28 říjen, 2016, 08:28
Stav: Offline

Re: Recenzia čínskej 2Mp kamery IPCX-HC2850B1080

Příspěvek od lukowicz » 15 březen, 2017, 18:49

Díky za tip.
Nicméně mám dotaz, myslíš že by mohla fungovat s mým NAS Asustor AS5002T na aplikaci Surveillance Center ? https://www.asustor.com/nvr
Tady je seznam kmpatibilních kamer http://www.asustor.com/service/ipcam?id=ipcam samořejmě že tahle v seznamu nebude ale má ONVIV, tím pádem by mohla fungovat.
Plánuji totiž že si koupím cca 4ks takových kamer, né zrovna tenhle model, ale spíš by mne zajímalo jestli do toho jít nebo ne.

Dalo by se postnout více fotek ? Třeba i v noci ?
Děkuji
VU Duo2(oscam11392) + VU Zero(oscam11392) + OpenATV 6.2 + 23,5

Fliacik
Příspěvky: 56
Registrován: 6 únor, 2016, 20:28
Bydliště: Slovač
Stav: Offline

Re: Recenzia čínskej 2Mp kamery IPCX-HC2850B1080

Příspěvek od Fliacik » 10 duben, 2017, 11:56

Dlhsie som tu nebol tak sorry ze pisem az teraz. Ja osobne mam QNAP a z ich "naskovymi" secure programami niesom moc spokojny + celkom slusne to vie zatazit system nakolko si treba uvedomit ze sa jedna o 4x1080p v preklade do SD je to adekvatne k 16xSD co uz nieje malo. Samozrejme foto porobim a poslem.
VU+ zero,AB Cryptobox 3x,Openbox S1,Openbox S2 HD-mini,Golden Interstar LX2

Odpovědět

Zpět na „Diskuze“